Jak dobrze wybrać masażer?

Głównymi przesłankami przy wyborze ręcznego masażysty osobistego, takiego jak masażer wibracyjny, masażer udarowy czy pistolet do masażu są:

-czy zapewniają one wysokiej jakości masaż leczniczy, oraz
-czy są łatwe w użyciu i czy można je skutecznie stosować na wszystkich częściach ciała.


Następnie należy rozważyć:

-jakość wykonania, oraz
-stosunek jakości do ceny.
W tym artykule omówimy każdy z nich, więc mam nadzieję, że dostaniesz coś, z czego będziesz czerpał wiele korzyści i z czego będziesz bardzo zadowolony.

Część pierwsza: skuteczność masażu i łatwość użycia


Skuteczny masaż terapeutyczny
Rozpatrując efekty terapeutyczne można wyróżnić następujące trzy rodzaje masażerów, z których każdy ma wiele możliwych cech.

Rodzaje masażerów:
-masażery wibracyjne
-masażery perkusyjne
-nieskuteczne masażery „konsumenckie”

Jaka jest różnica między masażerem perkusyjnym a masażerem wibracyjnym?

Najprostszym sposobem wyjaśnienia różnicy między masażerem udarowym a wibracyjnym jest to, że masażery wibracyjne wykorzystują wibracje do penetracji, natomiast masażery udarowe wykorzystują wibracje mechaniczne do wspomagania penetracji fizycznej. To tak jakby porównać młot pneumatyczny z wibracyjnymi zagęszczarkami stosowanymi w budownictwie. Aby dowiedzieć się, jak odróżnić je od siebie, proszę zobaczyć załącznik W tym rozdziale omawiamy:

-Naukowo udowodnione korzyści wibracji vs. udaru.
-Porównanie penetracji masażerów wibracyjnych i udarowych
-Porównanie bezpieczeństwa masażerów wibracyjnych i udarowych

Naukowo udowodnione zalety masażu wibracyjnego w porównaniu z masażem udarowym


Masaż wibracyjny jest poparty obszernymi badaniami naukowymi. Doskonałe podsumowanie można znaleźć w artykule The scientifically proven effects of vibration massage- with clinical applications. Podsumowując, te klinicznie udowodnione efekty obejmują następujące kwestie. Aby pomóc w wyborze masażysty, korzyści te zazwyczaj wymagają częstotliwości wibracji od 30-55hz (1,800 do 3,300 rpm)

-Rozluźnienie mięśni
-zwiększenie przepływu krwi
-„rozciąganie mięśni”
-zmniejszenie bolesności po ćwiczeniach i przyspieszenie regeneracji
-poprawa wydajności
-zmniejszenie bólu
-pomoc w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego
-przyspieszenie gojenia

Korzyści terapeutyczne wynikające z masażu perkusyjnego

Nie byliśmy świadomi żadnych badań ani innych informacji naukowych wspierających stosowanie masażerów perkusyjnych, więc przeszukaliśmy obszernie strony internetowe twierdzące, że wykazują korzyści z masażu perkusyjnego. W każdym przypadku, gdy powoływano się na badania naukowe, były to badania nad wibracjami, a nie nad perkusją. Dla przykładu: na stronie Hydragun w artykule 5 naukowych powodów, dla których terapia perkusyjna jest skuteczna, przywołano następujące artykuły z czasopism (1-6). Wszystkie one są badaniami nad terapią wibracyjną, a nie nad perkusją.

Proszę zobaczyć nasz artykuł na temat „nauki” o perkusji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak informacje naukowe są przeinaczane i jak uzyskać w połowie przyzwoite wyniki w próbach, w których badacze nawet modyfikują masażery perkusyjne, aby działały jak masażery wibracyjne.

Nieskuteczne masażery „konsumenckie”

Lata temu producenci konstruowali masażery dbając głównie o to, jak wyglądają, a nie jak działają. Były one przede wszystkim przeznaczone jako prezenty na dzień matki, które były używane kilka razy, a następnie odkładane do szafki. Z pistoletów masażu staje się moda wiele więcej producentów są budowanie tych maszyn do gotówki w. Jak więc osoba, która nie jest profesjonalistą może je wybrać?

Wygląd i działanie
Skuteczne masażery zwykle czują się solidne i dobrze zbudowane. Jeśli nie czują się solidne, lub pochodzą z tanich plastikowych głowic i akcesoriów są one prawdopodobnie nieskuteczne maszyny konsumentów.

Wypróbuj
Skuteczny masażer powinien sprawiać wrażenie, że dostarcza silnych, skutecznych wibracji bez potrzeby wciskania go. Jeśli czujesz, że musisz „wkopać” głowicę, to prawdopodobnie jest to nieskuteczne urządzenie konsumenckie.

Rekomendacje
Najlepsze zalecenia będą pochodzić od zaufanego specjalisty, takiego jak chiropraktyk, osteopata lub terapeuta. Należy pamiętać, że istnieje proliferacja niewykwalifikowanych ludzi robi Youtube filmy i strony internetowe przeglądu w podstawowym celu uzyskania kick backs kiedy klikniesz ich linki do zakupu. Widziałem:

-strony z recenzjami wysoce zalecające śmieci, które wyrzuciłem do mojego kosza na śmieci, oraz
-słynnych profesjonalistów, którzy nawet nie używają maszyn prawidłowo, gdy je demonstrują.

Jakie funkcje są potrzebne?

Cechy takie jak moc, częstotliwość wibracji oraz to, jak daleko głowice poruszają się w górę i w dół są ważne, ponieważ bezpośrednio wpływają na jakość masażu, który otrzymasz. Omówiłem je w innym miejscu. Inne cechy w niewielkim stopniu odnoszą się do skuteczności. Dla każdej z tych cech proponujemy zapytać.

Czy zwiększa ona jakość masażu lub łatwość obsługi?
Przykład
Jako przykład przyjrzyjmy się masażerowi opisanemu jako „bestseller Amazon”.

Przyciski, wyświetlacz LED 30 prędkości
Czy spodziewałbyś się zobaczyć wysokiej jakości elektronarzędzie z przyciskami sterującymi z 30 prędkościami wyświetlanymi na wyświetlaczu LED? Prawdopodobnie nie. Byłoby to kłopotliwe w użyciu i mogłoby się nie udać. Wysokiej jakości narzędzie będzie prawdopodobnie wyposażone w solidny spust o zmiennej prędkości.

Różne rodzaje głowic
Jak omówiono, wysokiej jakości masażery mają swoje efekty bez konieczności „kopania” w głowę. Te tanie plastikowe głowy to czysty gimmick. Niestety niektóre wyglądają tak, jakby mogły wyrządzić poważną krzywdę przy niewłaściwym użyciu.

Łatwość użytkowania

Główne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w odniesieniu do łatwości użytkowania to:

czy jego uchwyt pozwala na łatwe masowanie wszystkich części ciała, oraz.
czy elementy sterujące są łatwe w użyciu
Czy jego uchwyt pozwala na łatwe wykonanie masażu wszystkich części ciała?
Zalety odpowiedniego uchwytu
Ergonomicznie zaprojektowane uchwyty
Najlepsze masażery mają ergonomicznie zaprojektowane uchwyty, które pozwalają na skuteczne stosowanie masażu na całym ciele.

Celowanie pistoletem do masażu
Pistolety do masażu są bardzo słabe
W przeciwieństwie do tego pistolety do masażu są wyjątkowo słabe. Jak pokazuje ten diagram, podobnie jak prawdziwy pistolet, pistolety do masażu muszą być prawidłowo wycelowane, aby uzyskać właściwy efekt, ale ich uchwyty nie pozwalają na wykonanie takiego masażu na dużej części własnego ciała, chyba że masz ramiona jak Inspektor Gadżet. Dlatego tak często widzimy ludzi demonstrujących masaż z tyłu ramion z pistoletem do masażu pod nieefektywnym kątem.

Tego szukasz?

Co zrobić z psem w wakacje?

Lato jest tuż za rogiem, co oznacza grille, lody i to, co jest prawdopodobnie najlepszą częścią sezonu letniego - wakacje. Wakacje to świetny czas na ucieczkę, relaks i naładowanie baterii. Ale jako rodzic psa, nie...

Body dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Już od pierwszych dni życia niemowlęcia ważne jest, aby jego ciało otrzymywało odpowiednią pielęgnację, aby zapewnić jemu bezpieczny rozwój i zdrowie. Choć ciąża umożliwia dostarczenie niemowlęciu wszystkich składników odżywczych i minerałów, które są mu...

Jak wybrać kajak? Rodzaje kajaków

Kajak umożliwia dotarcie do malowniczych kempingów przy plaży, spokojną eksplorację ujścia rzeki, podziwianie zapierających dech w piersiach widoków, których nie można zobaczyć z brzegu, poranny trening wokół jeziora lub po prostu zabawę w wodzie...

10 porad jak zaplanować idealne wakacje

Wakacje są ważną częścią życia, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Urlop odświeży i zresetuje Twój umysł, dzięki czemu będziesz mógł wrócić do pracy z czystą głową i gotowy na to, co...

15 Porad na wakacje w kamperze, czy idealne wakacje są na wyciągnięcie ręki?

Obawiasz się swoich pierwszych wakacji z kamperem? Nie ma potrzeby. Podpowiemy, jak sobie z tym poradzić i jakich błędów nie popełniać. Jesteś wolną duszą i to jest prawdziwy powód, dla którego w tym roku szczęśliwie...

Ostatnie artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj